Tylos pėdsakai

Šiuolaikinės choreografijos koncertas

Meditatyvus šokio ir garso kūrinys, kurio kontekstą praplės koncertą lydinti fotografijų ir interviu ištraukų paroda. Dramaturginį pasirodymo pagrindą sudaro pokalbiai su Kulių miestelio gyventojais. Atsakę į specialius klausimus, savo pastebėjimais ir mintimis kuliškiai padiktavo, kuria kryptimi judėjo tarptautinė kūrinio autorių komanda.

Kulių miestelyje dirbantys pardavėjai, mokytojai, istorikai, medikai ir dvasininkai atsakydami į klausimus svarstė, kas jiems šiandien yra aktualiausia, apie ką galvoja dažniausiai, kas jiems yra tyla ir ar ji įmanoma šiomis dienomis, kai pasaulis toks neramus.  Apie ką galvoja ir kaip pasaulinius įvykius vertina mažo Žemaitijos miestelio gyventojai? Nors kasdienybę dažniausiai užpildo kasdieniai rūpesčiai, pasiruošimas šeimos šventėms, atsakomybės darbe ir buitinės problemos, praūžus pandemijai, besitęsiant karui Ukrainoje, keičiantis klimatui ir augant ekonominės krizės grėsmei, yra apie ką pasikalbėti tarpusavyje.

Choreografei iš Oslo Gunhild Bjørnsgaard lankantis Lietuvoje ypač aktualu, kaip atrasti tylą ir ramybę gąsdinančių naujienų kontekste, kaip susitvarkyti su užplūdusiomis emocijomis po pandemijos. Iš Norvegijos kilusios choreografės, šokio pedagogės Gunhild Bjørnsgaard kūriniai neapsiriboja vien tik kūno plastika, savo darbuose ji apjungia šokio, muzikos, teatro, vizualiojo meno ir architektūros elementus. Pastaruosius 7 metus savo darbuose ji itin daug dėmesio skiria šokio ir muzikos dermei, kurdama drauge su pripažintais, didelį kūrybinį bagažą turinčiais kompozitoriais. G. Bjørnsgaard yra sukūrusi beveik dvi dešimtis įvairios tematikos ir žanrų scenos meno kūrinių, kurie buvo pristatyti ne tik Norvegijoje, bet ir kitose šalyse.

Spektaklio kompozitorius Thomas Strønen yra norvegų perkusininkas, prisidėjęs prie daugiau nei 70 muzikinių albumų atsiradimo. Dėsto Norvegijos muzikos akademijoje, bendradarbiauja su viso pasaulio muzikantais, džiazo festivaliais ir radijo stotimis.

 

Choreografija / Režisūra / Idėja / Koncepcija / Kostiumai / Scenografija: Gunhild Bjørnsgaard

Kompozitorius: Thomas Strønen

Šviesų dailininkas: Linas Rubinas

Garso režisieriai: Laurynas Milinis; Aurimas Bareikis

Aktoriai: Donatas Mickūnas; Jūratė Martinaitytė; Karolina Kuzborska Urbonė; Kristupas Biržietis; Samanta Pinaitytė; Solveiga Reklaitytė

 

Trukmė: 60 min.

 

Premjera: 2023 liepos 09

 

Renginys yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose” dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra” lėšomis. Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą!

 

Dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė