apie mus

teatro istorija

2017 metais režisierius Valentinas Masalskis bei kompozitorė Nijolė Sinkevičiūtė kartu su savo vadovaujamu aktorių kursu įkūrė „Taško“ teatrą. 2020 metais bendraminčių kolektyvas jaunatviškos energijos, kryptingo darbo bei kūrybinio veržlumo dėka, kultūros ministro sprendimu buvo pripažintas profesionaliu teatru. Jaunosios trupės išskirtiniai bruožai – kolektyviškumas, įsiklausymas į kitą, muzikalumas bei nuoširdumas. Aktoriai kuriamuose spektakliuose kalba visuomenei aktualiomis temomis, išdrįsta pripažinti sau ir žiūrovui nepatogias tiesas bei problemas, kelia jautrius klausimus, stebi aplinką, kurioje gyvena, todėl yra dėmesingi socialiniams reiškiniams bei problemoms. Tokiu būdu kuriami spektakliai įgauna ne tik meninę, pramoginę, bet ir šviečiamąją vertę.

teatro kūryba

Kūrėjų manymu, ryšys tarp režisieriaus, sugalvojančio vaizdinį, aktoriaus, tą vaizdinį atgaivinančio ir žiūrovo, iš šalies stebinčio vaizdinio atgaivinimą puikiai atspindi visuomenės kolektyvinės tikrovės interpretacijos fenomeną. Teatro formos leidžia parodyti, jog tikrovė gali būti sukurta dirbtiniu būdu grupei žmonių susitarus interpretacijos taisykles – ženklų prasmes – ir kad ji, kiekvieną kartą kuriama dar kartą ir vis iš naujo žmonėms bendraujant, niekada nėra galutinė ir apibrėžta.

teatro žiūrovams

„Taško” teatro kūrybinei komandai svarbus ryšys su žiūrovu, todėl repertuare gausu įvairaus žanro spektaklių – kamerinių, miuziklų, interaktyvių, komedijų, tragikomedijų ir siaubo pasakų – tiek mažiesiems, tiek bręstantiems ir subrendusiems žiūrovams. Kiekvieną spektaklį auginame drauge su Jumis – mūsų nuolatiniais ir būsimaisiais žiūrovais. Iki susitikimo teatre!