Prestižinė profesija

Siurrealistinė komedija

Idėja Lietuvai: Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų. Realu?

„Seniai, seniai, labai seniai, kai visos pasaulio knygos jau buvo sugalvotos, bet dar neužrašytos, šiame pasauly buvo Septynių Išminčių Miestas. Jame gyveno mandagūs, bendruomeniški, kūrybingi, smalsūs žmonės, kurie mėgo burtis į draugijas: knygų skaitytojų, mezgėjų, sodininkų, daržininkų, vaistininkų, geografų, dailidžių, dailininkų, poetų…

Miestelėnai smagiai sau gyveno, kol vieną dieną nutiko tai, ko niekas nelaukė: šviesią sekmadienio popietę uždengė milžiniškas šešėlis. Pažvelgę į dangų, žmonės jame išvydo milžinišką… Karpį! Karpis praplaukė pro miestelio gražiuosius sodus net neapsidairęs, o pasiekęs miestiečių pasididžiavimą – mokyklą, sustojo ir nusišypsojo.

Tuomet išsižiojo – – – hamt ir prarijo mokyklą!“

Komedija „Prestižinė profesija“ – tai spalvingo ir siurrealistinio vakarėlio paveikslas, kurio metu veikėjai kelia klausimus: kokią mokyklą prisimename? ar norėtumėme, kad į tokią pačią eitų mūsų vaikai? kokios mūsų svajonių profesijos? ne mokytojas? o kodėl ne mokytojas?

Spektaklio kūrimo metu kūrybinė komanda nėrė ne tik į skambius valstybės planus, bet ir į savo atsiminimus, patirtis, mokykloje išgyventas situacijas bei jausmus ir ieškojo, kaip kalbant apie švietimo sistemos iššūkius nepamesti žmogiško ryšio, kurti pasvertus lūkesčius, nepykti, o dalyvauti kuriant šviesesnę perspektyvą, kokybiškesnį bendrabūvį ir gražesnę ateitį. Šis spektaklis yra kelionė link šviesos, kuria „Taško teatro“ kūrėjai nori su jumis pasidalinti.

 

Kūrybinė komanda / aktoriai: Aistė Alksnytė, Donatas Mickūnas, Gediminas Povilavičius, Karolina Kuzborska, Kristupas Biržietis, Paulius Kavoliūnas, Solveiga Reklaitytė.
Kūrybinio proceso metu konsultavo: Jonas Tertelis
Dramaturgė: Kristina Steiblytė
Kostiumų dailininkė: Polina Nimrea

Šviesų dailininkas: Justas Bø
Kompozitorius: Lukas Feser

 

Spektaklio trukmė: 70 min.
Premjera: 2023 liepos 2

ĮSPĖJIMAS: 
spektaklio metu yra naudojami Strobe žibintai, kurių poveikis gali turėti įtakos asmenims sergantiems epilepsija. Apie 65 proc. asmenų, kurie serga epilepsija, vis dar gali būti neigiamai paveikti ties 10 iki 12 pliūpsnio per sekundę intervalais šviesos.

 

Renginys yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose” dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra” lėšomis. Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą!

 

Dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė