Prestižinė profesija

Spektaklis – žaidimas
Idėja Lietuvai: Mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų. Realu? To savęs paklausė Taško teatro aktoriai, sumanę panagrinėti švietimo sistemos veiklą, dokumentus, statistinius duomenis… Jau nuobodu? Mums irgi. Ar įmanoma į mokymąsi žiūrėti ne iš savo varpinės, ne iš savo patirties? Vargu, todėl kūrybinė komanda nėrė ne tik į skambius valstybės planus, bet ir į savo atsiminimus, patirtis, išgyventas situacijas ir jausmus mokykloje.
Iš to susidėjo labai spalvingas, siurrealistinio vakarėlio paveikslas, kurio metu, bešvęsdami prestižinę profesiją, veikėjai užduoda žiūrovams klausimus: kokią mokyklą prisimenate jūs? Ar norėtumėte, kad į tokią pačia eitų jūsų vaikai? Jūsų svajonių profesija? Ne mokytojas? O kodėl ne mokytojas? Juk, rodos, čia slepiasi pasaulio esmė: patirties perteikimas, dalinimasis žiniomis ir atradimai, žmogiškojo ryšio pridėtinė vertė.. Tai kodėl visgi – ne mokytojas?

Spektaklis „Prestižinė profesija“ – nesprendžia ir nereformuoja švietimo sistemos ar požiūrio į ją. Jis tik kelia klausimus. Be pykčio, be kaltinimo, ieškant šviesesnės perspektyvos. Ar turi atsakymą? Ne? Tai sėsk, du.

Spektaklio metu skamba specialiai jam sukurta ir gyvai miksuojama elektroninė muzika, todėl vakarėlis – garantuotas!

 

Kūrybinė komanda:
Aistė Alksnytė, Donatas Mickūnas, Gediminas Povilavičius, Karolina Kuzborska, Kristupas Biržietis, Paulius Kavoliūnas, Solveiga Reklaitytė, Kristina Steiblytė, Jonas Tertelis
Kostiumų dailininkė: Polina Nimrea

Šviesų dailininkas: Justas Bø
Kompozitorius: Lukas Feser

 

Spektaklio trukmė: 70 min.
Premjera: 2023 liepos 2

ĮSPĖJIMAS: 
spektaklio metu yra naudojami Strobe žibintai, kurių poveikis gali turėti įtakos asmenims sergantiems epilepsija. Apie 65 proc. asmenų, kurie serga epilepsija, vis dar gali būti neigiamai paveikti ties 10 iki 12 pliūpsnio per sekundę intervalais šviesos.

 

Renginys yra projekto „Atvira bendruomenės kūrybos erdvė Kuliuose” dalis. Šis projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra” lėšomis. Kartu už žaliąją, konkurencingą ir įtraukią Europą!

 

Dalinai finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė