Laikas iš antrų rankų

Spektaklis pagal S. Aleksijevič knygą

Sovietmetis Lietuvoje baigėsi prieš daugiau kaip 25-erius metus. Ar pasikeitusi politinė santvarka valstybėje reiškia ir ideologijos pasikeitimą joje gyvenančių žmonių sąmonėje? Ar valstybės subyrėjimas sunaikina ir prieš tai puoselėtas idėjas? Ar mes patys, gyvenusieji Tarybų Sąjungoje ir gyvenantieji dabartinėje demokratinėje respublikoje, skiriamės vieni nuo kitų savo požiūriais į gyvenimą, patirtimis, išgyvenimais?

Spektaklis „Laikas iš antrų rankų“, sukurtas pagal rašytojos Setlanos Aleksijevič knygą „Laikas iš antrų rankų: gyvenimas ant socializmo griuvėsių“. Knygoje pateikti monologai užrašyti dešimt metų keliaujant po buvusią Sovietų Sąjungą. Čia prabyla paprasti žmonės, anksčiau retai turėdavę teisę kalbėti. Tai knyga apie mus. Apie tai, kad žmogų galima užprogramuoti. Tai pasakojimas apie bauginantį ir kartu tragiškai gražų pasaulį, iš kančios sukurtą civilizaciją.

 

Kūrybinė komanda: Valentinas Masalskis, Erika Gaidauskaitė

Vaidina: Aistė Alksnytė, Kristupas Biržietis, Paulius Kavoliūnas, Livija Krivickaitė, Karolina Kuzborska, Gytis Lemkys, Roberta Linkutė, Jūratė Martinaitytė, Donatas Mickūnas, Beatričė Petrauskaitė, Samanta Pinaitytė, Gediminas Povilavičius, Solveiga Reklaitytė, Kotryna Šileikaitė, Veronika Tarasevičiūtė.

 

Premjera: 2018 m. sausio 12 d.