Miško Internetas

Interaktyvus edukacinis spektaklis vaikams

„Miško internetas“ tai edukacinis ir interaktyvus spektaklis apie mišką, skirtas pradinių klasių (35 kl.) moksleiviams. Jame bus galima susipažinti su netikėtais ir įdomiais faktais apie gamtą. Pavyzdžiui: kuo medžiai maitinasi? Kaip veikia miško interneto tinklas? Kaip vyksta fotosintezė? Ar miške yra daugiau medžių rūšių nei eglė? Kaip miškas jaučiasi po audros? Šiuos klausimus kūrybinė komanda atskleidė kurdama dramaturgiją repeticijų metu. Jose buvo remiamasi Peterio Wohllebeno  knyga „Paslaptingas medžių gyvenimas“, moksline informacija apie miškus. Be to, kūrėjai važiavo į susitikimą su girininku, dalyvavo miško maudynėse („Shinrin-yoku“), tai tapo inspiracija spektaklio pjesei „Miško internetas“ atsirasti. 

 

Kūrinio metu penki grybų interneto tinklo atstovai: Ybas, Kelkutis, Piktrus, Minkštutis ir Kreivutis aiškinsis, kas miške nutraukė internetą ir sutrikdė įprastą gamtos tvarką. Spektakliu siekiama sužadinti pradinukų smalsumą ir norą toliau domėtis gamta. Iliustratorė Viktorija Dambrauskaitė paruošė edukacinę knygutę, kurią galima bus atsispausdinti tėveliams ir vaikams namie (nuoroda). Joje bus įvairių užduočių pradinukams: spalvinimo, piešimo, gamtos stebėjimo ir t. t.

 

Be to, spektaklio „Miško internetas“ scenografija išsiskiria tuo, kad menininkės Paulės Bocullaitės sukurta iš įvairių nebenaudojamų popierinių medžiagų. Dėl to kūrybinė komanda prašo edukacinę spektaklio knygutę atsispausdinti ant nereikalingų popierių ir taip saugoti gamtą. „Miško interneto“ kūrėjai kviečia pradinių klasių moksleivius leistis į kelionę po paslaptingą mišką bei patyrinėti gamtą interaktyviame teatro spektaklyje.

 

Režisierė: Loreta Vaskova

Dramaturgė: Monika Baranauskaitė

Scenografė: Paulė Bocullaitė

Kompozitorius: Yiorgis Sakellariou

Kostiumų dailininkė: Žaneta Černė

 

Vaidina: Kristupas Biržietis, Jūratė Martinaitytė, Paulius Kavoliūnas, Samanta Pinaitytė, Donatas Mickūnas.

 

Spektaklio trukmė: 70 min.

 

Spektaklį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Klaipėdos miesto savivaldybė: