jei pasaulis – aukštyn kojom

Mes visi skirtingi. Net ir šeimoje, mažame artimame rate, visi mėgstame ir mokame skirtingus dalykus. O kuo didesnėje bendruomenėje atsiduriame – tuo daugiau skirtumų ir įvairovės sutinkame.

 

Vieni skirtumai beveik nepastebimi, bet gali būti lemtingi, kiti – pastebimi, bet nereikšmingi. Štai jei vienas iš draugų mėgsta mėlyną spalvą, o kitas geltoną – tai matysime, bet toks skirtumas nieko jų gyvenime ir draugystėje nekeis. O jei vienas iš jų labai alergiškas riešutams – to nepamatysime, bet neatsargus elgesys gali turėti rimtų pasekmių, tad jų vengiant draugams gali tekti pakeisti kai kuriuos įpročius. Tačiau nei įdomiam ir pilnam gyvenimui, nei artimai draugystei tokie skirtumai neužkerta kelio.

 

Susidurti su mažais, nepastebimais ar reikšmingesniais skirtumais gali būti įdomu, prasminga, o kartais ir nedrąsu arba sunku. Svarbiausia – neišsigąsti ir kalbėtis, apie tai, kuo skiriamės, kuo esame panašūs ir kuo vieni kitiems galime padėti.

 

Jei kalbėtis sunku ar trūksta žinių – žaidimą, kuris gali užvesti ant kelio, ir nuorodų, kurios padės sužinoti daugiau.

 

Žaidimas:

Visiems žaidžiantiesiems reikia turėti po popieriaus lapą. Žaidžiant visiems reikės užsimerkti ir vykdyti instrukcijas neužduodant klausimų.

Ką reikia daryti: užsimerkus perlenkti turimą popieriaus lapą pusiau ir nuplėšti viršutinį dešinįjį kampą. Vėl sulenkti popierių per pusę ir nuplėšti viršutinį kairįjį kampą. Dar kartą jį sulenkti pusiau ir nuplėšti apatinį dešinįjį kampą. Jei pavyksta – popieriaus lapą dar kartą sulenkti per pusę ir nuplėšti apatinį kairįjį kampą.

Atsimerkus ir išlanksčius popieriaus lapą galima pasikalbėti apie tai, ar visų lapai vienodi ir kodėl jie tokie.

 

Nuorodos: